20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند

۲۰ نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 votes, average: 4٫00 out of 5)
person marjan access_time آذر ۹, ۱۳۹۶ comment ۳ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 6 دقیقه میباشد.

آرزوی خیلی از ما ها این است که بتوانیم یک کسب و کار جدید به راه بیاندازیم و کارآفرینی بکنیم . برای این کار لازم است که یک سری اصول و تکنیک یاد بگیریم تا بتوانیم به خوبی با فرصت ها و چالش هایی که رو به رو می شویم ، برخورد کنیم . در ادامه مطلبمان به ۲۰ نکته ای که همه جوانان باید درباره راه اندازی کار جدید بدانند ، اشاره می کنیم :

تماس مستقیم با مشتری ها

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 1

 

برای اینکه یک کسب و کار جدید راه بیاندازیم ، لازم است که با مشتریان ، ارتباط مستقیم داشته باشیم تا بتوانیم نیازهای آن ها را بشناسیم . تا زمانی که به طور کامل ، احتیاجات واقعی مردم را درک نکرده اید ، هیچ گونه کسب و کاری را شروع نکنید و درباره آن ، هیچ ایده ای ندهید .

احتمال شکست را در نظر بگیرید

همیشه بدانید که در طول مسیری که در پیش دارید ، احتمال دارد که خراب کاری بکنید یا مشکلات فراوانی برایتان پیش بیاید و یا حتی شکست بخورید . همیشه آماده باشید که برای شروع یک تلاش دیگر ، سر پا بایستید .

قانع نباشید !

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 6

 

هیچ وقت به وضعیت موجود ، راضی نباشید و همیشه کنجکاوی کنید تا بتوانید به ایده های نو و روش های جدیدی دست پیدا کنید و برای رسیدن به هدف هایتان و عملی کردن ایده هایتان ، اولویت بندی کنید.

مشورت کنید

در مورد دیدگاهی که دارید ، با همکارانتان بحث و مشورت کنید و دقیقا بدانید که چه می خواهید و به کجا می خواهید برسید . وقتی که مقصدتان مشخص باشد ، دیگر با کوچکترین نسیمی جا به جا نمی شوید . اجازه ندهید که همکارانی که مسیرشان با شما یکی نیست ، در کسب و کارتان باقی بمانند .

بلند پرواز باشید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 7

 

به دنبال هدف های بزرگ باشید و برای رسیدن به آن ها ، تلاش کنید . هر وقت خواستید که کسب و کار جدیدی را راه بیاندازید ، بلند پروازی را فراموش نکنید .

 

عمل کنید !

هر چقدر هم که ایده های خلاقانه ای داشته باشید ، تا زمانی که آن ها را اجرا نکنید و به مرحله عمل در نیاورید ، فایده ای ندارد . هر چقدر هم که ایده های بزرگی را ارائه بدهید ، هنر چندانی نکرده اید . مهم این است که با کار سخت و تحمل سختی ها ، بتوانید آن ها را عملی کنید ؛ همین عامل است که باعث می شود که یک کسب و کار ، به موفقیت برسد و دیگری فقط در حد حرف ، باقی بماند .

روی اشتباهاتتان پافشاری نکنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 10

 

هر زمان احساس کردید که مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید و دارید ضرر می دهید ، خیلی سریع و از هر راهی که می دانید ، جلوی آن را بگیرید و هیچ وقت از روی غرور یا سهل انگاری ، بر روی مسیر اشتباهی که می روید ، پافشاری نکنید .

به سود خود مطمئن باشید

وقتی که دارید یک کسب و کار را اداره می کنید ، مطمئن باشید که بیش از آن چه که خرج می کنید ، پول به دست می آورید . در خیلی از کسب و کارهایی که تازه راه افتاده اند ، امکان این که بتوانید درآمد ها و هزینه هایتان را پیش بینی کنید ، وجود ندارد ؛ مهم این است که به مدلی کسب و کار خودتان را اداره کنید که بتوانید هزینه هایتان را کنترل کنید .

سرمایه گذاران کار خودتان را پیدا کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 8

 

همیشه به دنبال این باشید که افرادی را که تمایل دارند در کسب و کار شما سرمایه گذاری بکنند ، پیدا کنید و از آن جایی که خیلی از این افراد ، علی رغم تبلیغات و بازاریابی شما ، ممکن است که شما را سربدوانند ، باید مدام با تماس هایی که می گیرید ، آن ها را پیگیری کنید و همیشه آماده باشید که در صورت حذف آن ها ، افراد دیگری را به عنوان جایگزین شان در دسترس داشته باشید .

مراقب سرمایه گذاری هایتان باشید

با پولی که در اختیارتان قرار گرفته ، جوری رفتار کنید که انگار پول خود شماست . حواستان باشد که آن را در مسیر اشتباهی سرمایه گذاری نکنید و از سرمایه گذارانی هم که هدفشان با شما یکسان نیست ، دوری کنید .

راه های تهیه سرمایه را پیدا کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 2

 

یکی از ترسناک ترین چیزهایی که جوان های کارآفرین در قدم اول با آن رو به رو می شوند ، این است که از خودشان می پرسند که پولی را که لازم دارند ، از چه راهی تهیه کنند . برای این کار ، لازم است که شما به هدفی که در سر دارید ، عمیقا اعتماد داشته باشد و برای ایده هایی که دارید ، تبلیغ و بازار یابی کنید و حواستان باشد که تبلیغاتتان به قدری شفاف و محکم و اغوا کننده باشند که خیلی زود ، برای خودتان اسپانسرهای خوبی دست و پا کنید .

به دنبال نام تجاری مخصوص خودتان باشید

وقتی که کسب و کارتان به موفقیت رسید و به خوبی در بین مردم جا افتاد ، دیگر وقت آن می رسد که نام تجاری خودتان را انتخاب کنید . هیچ وقت در همان ابتدای راه به فکر برندسازی نباشید بلکه وقتی که حس کردید که این مدل کسب و کارتان را می توانید با موفقیت ادامه دهید و به پول خوبی برسید ، آن وقت به سمت برندینگ و تبلیغات فراوان ، حرکت کنید .

در رقابت با شرکت های بزرگ چه کاری باید بکنید ؟

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 4

 

هر وقت که کسب و کار جدیدی راه می اندازید ، با یک چالش رو به رو می شوید و آن ، رقابت با شرکت های قدیمی و بزرگ و معروف است در زمینه جذب و استخدام نیروهای با استعداد . اما این هم راه حل خودش را دارد . با خودتان رو راست باشید و ببینید چرا افراد باید برای کار کردن پیش شما بیایند ؟ کاری کنید که در نظر دیگران ، جذاب تر بشوید و فراموش نکنید که خیلی از نیروهای کاری ، بیشتر از این که به دنبال پول باشند ، به دنبال این هستند که مورد قدردانی و توجه قرار بگیرند .

به حس خودتان اعتماد کنید

وقتی که می خواهید کسی را استخدام کنید ، همیشه به احساس غریزی خودتان اعتماد کنید و افرادی را که به دلتان نمی نشینند ، استخدام نکنید . سعی کنید با انتخاب افرادی یکدست ، یک محیط دوستانه برای خودتان و همکارهایتان ایجاد کنید تا انگیزه کاری و بازدهی تان افزایش پیدا کند .

روی برند شخصی خودتان کار کنید !

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 9

 

خیلی از مشتری های شما ، بیشتر از آن که تمایل داشته باشند که با اسم یک شرکت همکاری داشته باشند ، دوست دارند که با مالک یک کسب و کار جدید که شخصیتی خاص دارد ، کار بکنند . خودتان یا فرد دیگری را در کارتان برجسته و مطرح کنید تا وقتی اسم شرکتتان آمد ، همه ناخوآگاه به یاد شما یا او بیافتاند .

در مقابل کلمه ” نه ” ، کر باشید

یک کارآفرین ، باید سرسخت باشد و خیلی پاسخ ” نه ” را جدی نگیرد و همیشه در این فکر باشد که به طریقی موانعی را که بر سر راهش قرار دارد را از سر راهش بردارد . ” هوبرمن ” در این باره می گوید : باید انقدر سرسخت باشید که انگار مدام دارید سرتان را به یک دیوار آجری می کوبید !

مراقب بحران ها باشید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 3

 

یادتان یاشد که هر بحران و چالشی هم که برایتان اتفاق افتاد ، باید همچنان کشتی کسب و کارتان را در دریای طوفان زده ، هدایت کنید . هول نشوید و درباره شرایط جدیدی که پیش آمده ، با همکاران و سرمایه گذارانتان مشورت کنید . حساب شده عمل کنید و قبل از این که کفگیر شرکت به ته دیگ بخورد ، بر طبق یک برنامه ریزی دقیق عمل کنید و شرکت را نجات دهید .

برای پیشرفت ، عجله نداشته باشید

برای اینکه زودتر کسب و کارتان را توسعه بدهید ، عجله نکنید . تا زمانی که شرکتتان از عهده بار کاری بیشتر بر نمی آید ، دست به گسترش کسب و کارتان نزنید و حتی زمانی هم که احساس کردید که برای این کار آمادگی دارید ، اول چند بار به صورت آزمایشی دست به این کار بزنید و اگرموفق بودید ، به تدریج کارتان را توسعه بدهید .

تجربه کسب کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 5

 

باید همیشه به دنبال کسب تجربه باشید  وکارهای جدید را امتحان کنید و به صورت هدف دار ، برای حل کردن هر مشکلی ، به سوی آن حمله کنید . همیشه در حال تفکر باشید ؛ چه  در مرحله راه اندازی کار ، چه در مرحله توسعه آن و چه احیانا در مرحله های پایانی شکست کاری تان .

کارتان را دوست داشته باشید

این خیلی مهم است که کاری را که انجام می دهید ، دوست داشته باشید . کسی که دست به کارآفرینی می زند ، باید عاشق کسب و کارش باشد و هر روز صبح با اشتیاق و هیجان از خواب بیدار شود و مدام ایده های ناب و جدید برای تغییر یا پیشرفت کار ارائه دهد . اگر شما از لحظه به لحظه کارتان لذت نمی برید ، نمی توانید یک کارآفرین نمونه باشید .

نتیجه گیری

نکاتی که برایتان گفتیم ، تجربیات چندین و چند ساله مدیران موفق و کارآفرین شرکت های بزرگ جهان بوده است . به کارایی آن ها ایمان داشته باشید و از تجربیاتشان استفاده کنید ؛ آن ها هم زمانی نه چندان دور وضعیتی مثل خود شما را داشته اند اما بعد از شکست ها و تلاش های بی پایان ، راه طلایی موفقیت را پیدا کرده اند . با به کار بستن تجربیاتشان ، با آن ها در این مسیر ، همراه باشید .

 

 1. omgha96 گفت:

  خیلی خوب بود. تشکر

 2. AliEng گفت:

  ممنون از شما بخاطر این متن
  در ابتدا برای شروع هرکسب و کار نیاز به موارد بالا هست ولی باجزییات بیشترو تخصصی تر.بنظرمن توانایی شخصی هرکسی روکسب و کارش موثر است

 3. f.norouzi گفت:

  مثل همیشه عالی

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 3 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

آیا روش های فروش شما برای جذب مشتری کارامد است؟ تکنیک های مناسب چیست؟

ساعت ۲:۳۶ ب.ظ

صبح جادویی

ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

یک حقیقت تلخ درباره امنیت شغلی که نمی دانید

آذر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول اینستگرام چیست؟

ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ

دروغ هایی که شرکت های بیمه به شما می گویند

ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

خط کشیدن دور بی پولی در ۸۰ روز

آذر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن

ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول تلگرام چیست؟

ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

آذر ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

چگونه از ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

آذر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۱۷ ب.ظ

۱۳ مورد طلایی برای زندگی مالی شما

آذر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

دروغ هایی که درباره پولدار شدن از راه های غلط به شما می گویند

ساعت ۶:۰۸ ب.ظ

پیش بینی آینده ی مالی

ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

۷ نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم

آذر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

دروغ هایی که درباره داشتن تحصیلات دانشگاهی و رابطه آن با ثروت به شما می گویند

آذر ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۱۰ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند

آذر ۹, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۷ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند هوش مالی شما را افزایش دهد

ساعت ۱:۰۳ ق.ظ

دانستنی های مالیات در کسب و کار

ساعت ۱۲:۲۵ ق.ظ

۲۰ نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند

آذر ۸, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۶ ب.ظ

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات

ساعت ۱:۰۸ ب.ظ

درآمدم ۱۰۰ میلیون شده