زندگینامه آقای هرمز پاکدامن

زندگینامه آقای هرمز پاکدامن

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 votes, average: 3٫00 out of 5)
person ماهان تیموری access_time خرداد ۲۶, ۱۳۹۵ comment ۱ دیدگاه

زندگینامه آقای هرمز پاکدامن
بنیانگذار کلوچه نادری

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۵ دقیقه می باشد

زندگینامه آقای هرمز پاکدامن مطالعه میکنید او درسال۱۳۲۱ در شهر لاهیجان به دنیا آمد. پدرش مغازه ی کوچک بقالی در یکی از محله های قدیمی لاهیجان داشت. از همان کودکی در مغازه پدرش کار می کرد، اما بعد از فوت پدرش مغازه به برادر بزرگتر رسید، تلاش آن ها کفاف مخارج زندگی را نمی داد، به همین دلیل با یکی از دوستان پدرش که شیرینی پز ماهری بود، شریک شدند وکاربری مغازه را تغییر دادند.
زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن

کسب و کار جدیدشان هم مشتری چندانی نداشت در همین راستا ایده ای به ذهنشان رسید، آن ها برای افزایش مشتری، کلوچه ها را به فروشنده های دوره گرد می دادند، آن ها هم سینی کلوچه ها را روی سرشان می گذاشتند و به زمین های کشاورزی می رفته و کلوچه ها را می فروختند. این ایده از طرف کشاورزانی که نمی توانستند در زمان کار در مزرعه، کارشان را ترک کنند، خیلی استقبال شد. چند سالی به همین منوال گذشت تا اینکه توانستند با سرمایه ی خوبی که جمع کرده بودند، مغازه را به بازار انتقال دهند.زندگینامه آقای هرمز پاکدامن

بعد از مدتی همراه با برادر بزرگتر به مشهد رفت. همان جا ایده نامِ نادری به ذهنش رسید و با موافقت برادرش این نام را برای محصولات انتخاب کرد. در قنادی نادری، بستنی، فالوده و تنقلات رایج آن زمان به صورت دستی و سنتی تولید می شد. کلوچه هم از محصولات پرطرفدار نادری بود که به صورت داغ عرضه می شد. حالا دیگر محصولات نادری بسیار طرفدار پیدا کرده بود. با افزایش محصولات و درخواست بیشتر مشتریان، شعبه دیگری افتتاح کرد. سال ۱۳۵۴ همزمان با صنعتی شدن کارخانجات، او نیز با مراجعه به اداره ثبت، شرکت نادری را به طور رسمی ثبت نمود. کارگاه تولید محصولات نیز تبدییل به کارخانه ای بزرگ شده بود و می بایست طبق امکانات روز دنیاتجهیز شود؛ خبردار شد نمایشگاهی از ماشین آلات صنایع غذایی در آلمان برگزار شده است، فرصت خوبی بود؛ او به همراه دوستش که به زبان انگلیسی مسلط بود به آلمان رفت و توانست بهترین ماشین آلات را خریداری کند. دوخط کامل تولید کلوچه شامل: دستگاه کلوچه ریز، دستگاه خمیرگیری، فر پخت و دستگاه بسته بندی را بود، با وجود این امکانات کار سرعت می گرفت، اما چگونگی استفاده از آن ها نیز مسئله ی دیگری بود که می شد با یک برنامه ی آموزشی آن را حل کرد. کار آموزش پرسنل برای استفاده از دستگاه ها شروع شد و کار گسترش پیدا کرد. حالا مسئله مهم بازاریابی بود. چندین بازاریاب استخدام کرد تا به شهرستان های اطراف رفته و سفارشات را دریافت کنند.

تبلیغات گسترده تر شد، به طوری که در تمام شهرستانها کلوچه نادری را می شناختند.کیفیت خوب محصولات نیز باعث افزایش تقاضا شد. عامل دیگر رشد نادری ، بخشنامه تغذیه رایگان دولت بود. در آن زمان مدارس، برخی موسسات خیریه و بهزیستی تغذیه رایگان می داد. او  نیز به رشت رفت، با استاندار مذاکره کرد و توانست بخشی از این کار را به محصولات نادری اختصاص دهد. این یک فرصت عالی برای شناخته شدن بود.

انقلاب شد، مدتی کارخانه  تعطیل بود، اما با عادی شدن اوضاع، کارخانه دوباره فعال شد. پذیرش سفارشات از شهرستانها آغاز شد و بعد از مدتی توانست دومین کارخانه را راه اندازی کند. درسال ۱۳۷۲ با توافق دو برادر از هم جدا شدند تا به صورت مستقل فعالیت کنند.

او با سرمایه ای که در طی این سالها بدست آورده بود، کارخانه ی دیگری با تجهیزات مدرن و پیشرفته تاسیس کرد. پسر بزرگش برای راه اندازی کارخانه به کمکش آمد. روز به روز شرایط بهتر و عالی تر می شد به طوری که علاقمندان زیادی از سراسر کشور متقاضی دریافت نمایندگی محصولات نادری بودند. انواع کلوچه با طعم های مختلف به محصولات اضافه شد مشتری نیز از محصولات استقبال می کرد.

درسال۱۳۷۵شرکت تولیدی نگین ناب و کارخانه جدیدی در فاصله کمی از شرکت تاسیس کرد. در آنجا به تولید انواع ویفر و غله حجیم شده پرداخت پسرش به عنوان مدیرعامل شرکت تولیدی نگین ناب مشغول فعالیت شد.بدین وسیله دو محصول جدید به محصولات نادری اضافه شد.

 

سال۱۳۸۲ شهرک صنعتی لاهیجان راه اندازی شد ،دوسال بعد کارخانه به اتمام رسید به این ترتیب کارخانه صنعتی نگین نادری متولد شد.خط کامل کیک با دستگاه های تمام اتوماتیک از اتریش وهلند وارد شدند،به علاوه خط تولید بیسکوئیت نیز اضافه شد.سه شیفت کاری برای کارخانه تعریف شد اما هنوز جوابگوی تقاضا نبود به همین دلیل فاز۲نگین نادری راه اندازی شد.

خط تولید شکلات به محصولات اضافه شد صادرات به کشورهای خارج نیز قوت گرفت او حالا به فکر محصول جدیدی بود همیشه به این فکر بود چای لاهیجان را به سراسر دنیا عرضه کند،شرکت نگین نادری در پی همین هدف چای را خریداری  بسته بندی کرد. استفاده از سرگل چای ،کیفیت عالی ،استقبال مشتری باعث شد برنج نیز به محصولات اضافه شود.

زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن زندگینامه آقای هرمز پاکدامن

درسال۱۳۸۸دفتر مرکزی در تهران ایجاد شد تا پخش به صورت گسترده تر انجام گیرد. محصولات توانست استاندارد بین المللی ایزو  ۹۰۰۱:۲۰۰۸ وایزو۲۲۰۰اخذ کند. صادرات به کشورهای آلمان ،استرالیا،کانادا،بلژیک،هلند وکشورهای همسایه انجام می شود.به سفارش کشورهای اروپایی بسته بندی های خاص انجام می شود.

 

اکنون شرکت نادری بالغ بر۲۵۰ کد کالا شناخته شده دارد.بسیاری از محصولات نادری دارای تضمین ماندگاری ۴تا۶ماهه است .از بهترین مواد اولیه تهیه و تولید می شود.شرکت نادری درسال۱۳۸۹به عنوان صادرکننده وکار آفرین برتر کشور شناخته شد، برای دهمین سال متوالی به عنوان صادرکننده نمونه استان معرفی شد و تندیس ها وتقدیرهای بسیاری در این سالها کسب کرده است.

 

اکنون مجتمع صنایع غذایی نادری شامل پنج شرکت که اعضای هیئت مدیره از اعضای خانواده هستند . شرکت تولیدی نادری که خودش آن را اداره میکند،شرکت تولیدی نگین ناب توسط پسر بزرگ،گروه صنعتی نگین نادری توسط همسرش،شرکت نگین نادر شمال توسط پسر کوچک تر،شرکت توزیع وپخش نادری توسط دخترش اداره می شوند. محصولات تولیدی با کیفیت وخدمات مطلوب به مصرف کننده ارائه می شود.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید


تیم آموزشی ماهان تیموری
 

ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه محمداسماعیل کاویان آملی ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

می خواهم PDF این مقاله را داشته باشم:

تا کنون 1 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۷ ق.ظ

این ۲۰ قانون چک را اگر ندانیم چه می شود؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ

آموزش اصل حیاتی موفقیت در کسب و کار و زندگی

ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

چگونه در عرض ۳ سال میلیاردر شدم

ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ

نقش خانواده ها در افزایش هوش مالی فرزندان خود

ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

مصاحبه با برندگان چالش ۲۰۰ میلیونی

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

اصول چک که از آنها بی خبریم!

آبان ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

چند رسانه تبلیغاتی را می شناسید؟

آبان ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

بایدها و نباید های شراکت در کسب و کار

آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ

بازخورد مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷