اس ام اس تبلیغاتی
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۳ دقیقه می باشد

مخاطب هدف خود را با جزئیات بیشتری در نظر بگیرید مثلا اگر محصولی لوکس و گرانقیمت دارید که مناسب خانمها می باشد ، خانمهای منطقه یک تهران را به عنوان مخاطب هدف در نظر بگیرید.

 

مطمئنا قبل از شما کسانی بودند که محصولی مشابه محصول شما را از این طریق تبلیغ کرده اند پس باید در نوشتن متنی که ارسال می کنید بیشتر دقت کنید. در متن فقط محصول یا خدمات خود را معرفی نکنید. محصول فقط قسمتی از قضیه می باشد.

ویژگی ها و مزیت های محصول خود را معرفی کنید و آن را نسبت به رقبا مقایسه کنید. خدمات پس از فروش ، متعلقات ، جنس و دوام از جمله مواردی می باشد که می توانید عنوان کنید. مطمئنا اگر کسی مشتاق باشد تمام متن را خواهد خواهند ولی متن باید به گونه ای باشد تا مخاطب را ترغیب کند تا ادامه متن را بخواند. برای ارتباط با شما راه دسترسی قرار دهید مثل شماره تلفن ، آدرس سایت ، تلگرام و…

 

در متن پیامک از کلماتی که ساده و روان و قابل فهم می باشد استفاده کنید. کلمات جذاب و جالب توجه باشد. سعی کنید حدالامکان متن کوتاه باشد. متن بیش از اندازه بلند ، مشتری هدف یا احتمالی را خسته می کند. هر کلمه بار مثبت و منفی دارد پس در انتخاب کلمات دقت لازم را داشته باشید.

 

.در متن از عبارات دوستانه استفاده کنید. عبارات نباید مخاطب را عصبی و ناراحت کند. عبارات ، مبهم ، گنگ و مرموز نباشد. اگر متن طولانی می شود سعی کنید بیشتر از ۳ صفحه نشود. اگر محصول یا خدمات شما دارای مزیت های مختلفی می باشد در هر بار ارسال پیامک فقط یک مزیت آن عنوان شود. بهترین متن ، چند جمله ۴ تا ۶ کلمه ای می باشد. مخاطب با خواندن خط اول باید بداند شما میخواهید به او چه چیزی را بفروشید.

 

بین محصول یا خدمات شما با مخاطب هدف باید نوعی ارتباط وجود داشته باشد. ازجمله زمینه کاری ، جنسیت ، سطح و کیفیت زندگی ، تحصیلات و..

 

.تحقیقات نشان داده اند که با توجه به خصوصیات فرهنگی و اجتماعی مردم کشورمان ، پیامک هایی که لحن صمیمانه و طنز و خودمانی دارند با مخاطب بهتر توانسته است ارتباط برقرار کند و روی آن اثر بگذارد.

 

برای معرفی خود از اسم برندتان استفاده کنید. از خود در نوشتن متن ، خلاقیت نشان دهید. مطمئن باشید مشتریان به این موارد دقت می کنند. خود را در ذهن مشتری جا کنید.

 

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید برای این منظور می توانید کلمات کلیدی خود را با علامات اختصاری و یا نشانه هایی در متن ، بهتر نشان دهید مثلا کلمه کلیدی خود را بین دو ستاره (*) قرار دهید.

 

می توانید از یک روش تخفیفی-تشویقی استفاده کنید. مثلا در متن پیامک بنویسید با نشان دادن پیامک ، از ۱۰ درصد تخفیف بهره مند شوید. اینگونه مشتری را ترغیب می کنید تا هم از نزدیک بیاید و محصول یا خدمات شما را ببیند و هم از تخفیف استفاده کند و هم ترغیب می کنید تا پیامک های بعدی شما را این گونه با کنجکاوی بیشتری باز کند و نگه دارد.

 

یک پایان خوش را برای مشتری رقم بزنید. از جملاتی مثل منم مثل شما فکر میکنم محصول خوبیه… یا منم اگه جای شما بودم همینکارو میکردم… استفاده کنید و یک ذهنیت مثبت و اشتیاق در مشتری ایجاد کنید.

 

در متن پیام حتما نباید تمام قواعد زبان فارسی را رعایت کنید و حتما با فاعل و فعل جمله را شروع کنید. هر جوری که ساده و قابل فهم برای مخاطب باشد مناسب است.

 

در هر سطر که شامل ۴ تا ۶ کلمه می باشد یک موضوع را انتخاب کنید مثلا در یک سطر بنویسید تعمیر وسایل منزل و در سطر بعد بنویسید تعمیر در محل. به هم ربط دارند ولی یکی نیستند.

 

۵ یا ۶ کلمه اول خیلی مهم می باشد زیرا حدود ۹۰ درصد مخاطبان ، این چند کلمه را چه بخواهند چه نخواهند ، می خوانند و اگر جذاب باشد برای خواندن بقیه متن ترغیب می شوند.

 

اگر این امکان برای شما مناسب می باشد سیستم پاسخگوی هوشمند پیامکی خود را فعال کنید. مخاطبان تمایل دارند که هزینه تماس با شما ، به عهده شما باشد. برای مثال یک پیامک تبلیغاتی به فردی فرستاده می شود و برای فعال سازی ، عددی را به سامانه شما می فرستد ، سامانه برای فرد پیامی می فرستد حاوی این که از فعال سازی شما متشکریم ، طی ساعات آینده ، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و بعد از ساعتی از طرف شما برای جزئیات بیشتر با فرد تماس گرفته می شود.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه کنید

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده: مهسا فرازمند – ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، تبلیغات اینترنتی

نظرات شما نسبت به تاثیر گذارترین متن اس ام اس تبلیغاتی برای تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار سازنده می باشد.

  1. MohammadAlizadeh گفته:

    می تونید سایت مورد نظر و یا لینک برای اطلاعت بیشتر تو پیامک بفرستید

تا کنون 1 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

اشتباه مالی کسب و کارها (اینفوگرافیک)

ساعت ۱۰:۲۸ ق.ظ

حافظه کوتاه مدت چیست؟

ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

بازاریابی با سایت راهی به سوی قله ثروت

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

چگونه زندگیمان را شفا دهیم؟

ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ

تسلط بر پراکندگی ذهن

ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

حافظه مغز یادگیری بزرگترین ابزار آموزشی ما

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

مارک کابن زندگینامه

ساعت ۹:۳۱ ق.ظ

طلائی ترین نکات برای خلق موفقیت و رشد فردی

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب چیست ؟

ساعت ۸:۲۳ ب.ظ

اشتباهات مالی رایج و نحوه اجتناب از آن‌ها

ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

کسب درآمد از تلگرام

ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ب.ظ

چگونه در کمتر از ۴ ماه درآمد خود را۲تا۹ برابر افزایش دهیم

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

پرزنت دیگران دغدغه اصلی بازاریابان

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

بهترین راه های تبلیغات رایگان

ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

حرکات سر در زبان بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۰ ب.ظ

منظور و هدف از زندگی شما چیست؟

ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

اعتماد به نفس بیش از اندازه می‌تواند دردسرساز شود!

ساعت ۹:۱۰ ق.ظ

هشت راهکار برای افزایش درامد

ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

با پوستر تبلیغاتی ، چشم نواز شوید

ساعت ۳:۲۱ ق.ظ

انواع هدف و راه های رسیدن به آن ها

ساعت ۲:۳۱ ق.ظ

هدف گذاری موثرترین راه افزایش انگیزه